
















| Pricing | |
| Asking Price | $980,000 |
| Price per Floor SqFt |
| $811 |
| Taxes & Fees |
| Property Taxes | $3,097 (2025) |
| Maintenance Fee | $780 |
| Maint. Fee per SqFt | $0.65 |
| Home Details |
| Floor Area | 1,209 sqft |
| Age | 52 years (1974) |
| Property Info |
| Property Type | Apartment/Condo |
| Bedrooms | 3 |
| Bathrooms | 2 |
| Ownership Interest | Freehold Strata |
| PID | 003-532-275 |
| More Details | |
| Additional Info | |
| Hidden Field | |
| Private Data | |
$300M+ closed by our agent network over the past year. Tour this home with a vetted Zealty agent. Only 1 in 10 applicants are accepted, none pay to be recommended, and every agent meets strict entry standards plus ongoing performance reviews.
| Date | Status | Price | Change |
|---|---|---|---|
| Year | Land | Impr. | Total | YoY% | Taxes |
Mortgage Calculator
The displayed rates are provided as guidance only, are not guaranteed, and are not to be considered an approval of credit. Approval will be based solely on your personal situation. You are encouraged to speak with a Mortgage Professional for the most accurate information and to determine your eligibility.
Advertising Disclosure: Mortgage services are provided by independent third-party advisors. Zealty.ca is a real estate portal and does not arrange mortgages or provide financial advice. The advisors listed here pay a flat marketing fee for advertisement space. Users are encouraged to conduct their own due diligence.

123 Mock Street
| Sold Price: | $850,000 |
| Sold Date: | - |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 3 |
| Bathrooms: | 2.5 |
| Floor Area: | 1,850 sqft |
| Price / SqFt: | - |
| Age: | - |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 26 |
| MLS® Number: | 12345678 |
| Distance: | - |

456 Example Avenue
| Sold Price: | $920,000 |
| Sold Date: | - |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 4 |
| Bathrooms: | 3 |
| Floor Area: | 2,100 sqft |
| Price / SqFt: | - |
| Age: | - |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 31 |
| MLS® Number: | 23456789 |
| Distance: | - |

789 Demo Road
| Sold Price: | $780,000 |
| Sold Date: | - |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 2 |
| Bathrooms: | 2 |
| Floor Area: | 1,650 sqft |
| Price / SqFt: | - |
| Age: | - |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 21 |
| MLS® Number: | 34567890 |
| Distance: | - |
| Year | Land | Impr. | Total | YoY% | Taxes |
| 2026 | $914,000 | $85,700 | $999,700 | +0.7% | - |
| 2025 | $908,000 | $85,100 | $993,100 | +4.0% | $3,097 |
| 2024 | $873,000 | $81,900 | $954,900 | -0.2% | $2,834 |
| 2023 | $875,000 | $82,100 | $957,100 | +12.7% | $2,661 |
| 2022 | $750,000 | $99,100 | $849,100 | +20.6% | $2,287 |
| 2021 | $622,000 | $82,200 | $704,200 | -1.0% | $2,058 |
| 2020 | $625,000 | $86,400 | $711,400 | -10.9% | $2,081 |
| 2019 | $706,000 | $92,400 | $798,400 | +3.5% | $2,045 |
| 2018 | $673,000 | $98,700 | $771,700 | +15.5% | $1,905 |
| 2017 | $564,000 | $104,000 | $668,000 | - | $1,707 |
Asking Price is 2.0% lower than Assessed Value (2026).
#319 418 E Broadway
| Asking Price: | $749,900 |
| Listing Date: | 2026-May-04 |
| Maint. Fee: | $648 |
| Bedrooms: | 2 |
| Bathrooms: | 2 |
| Floor Area: | 936 sqft |
| Price / SqFt: | $801 |
| Age: | 28 years |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 24 |
| MLS® Number: | R3119640 |
| Distance: | 323 m |
#501 2321 Scotia Street
| Asking Price: | $949,000 |
| Listing Date: | 2026-May-19 |
| Maint. Fee: | $513 |
| Bedrooms: | 2 |
| Bathrooms: | 2 |
| Floor Area: | 911 sqft |
| Price / SqFt: | $1,042 |
| Age: | 15 years |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 9 |
| MLS® Number: | R3126105 |
| Distance: | 382 m |
#312 328 E 11th Avenue
| Asking Price: | $1,099,900 |
| Listing Date: | 2026-May-04 |
| Maint. Fee: | $823 |
| Bedrooms: | 2 |
| Bathrooms: | 3 |
| Floor Area: | 1,084 sqft |
| Price / SqFt: | $1,015 |
| Age: | 20 years |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 24 |
| MLS® Number: | R3119422 |
| Distance: | 508 m |
#905 328 E 11th Avenue
| Asking Price: | $1,135,000 |
| Listing Date: | 2026-May-15 |
| Maint. Fee: | $763 |
| Bedrooms: | 2 |
| Bathrooms: | 2 |
| Floor Area: | 991 sqft |
| Price / SqFt: | $1,145 |
| Age: | 20 years |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 10 |
| MLS® Number: | R3124777 |
| Distance: | 508 m |
#1206 2770 Sophia Street
| Asking Price: | $1,169,000 |
| Listing Date: | 2026-Apr-07 |
| Maint. Fee: | $491 |
| Bedrooms: | 2 |
| Bathrooms: | 2 |
| Floor Area: | 1,030 sqft |
| Price / SqFt: | $1,135 |
| Age: | 18 years |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 52 |
| MLS® Number: | R3107726 |
| Distance: | 571 m |