| Pricing | |
| Asking Price | $1,199,000 |
| $836 |
| Home Details |
| Floor Area | 1,435 sqft |
| Age | Newly Built |
| Property Info |
| Property Type | Half Duplex |
| Style of House | 3 Storey |
| Bedrooms | 3 |
| Bathrooms | 3 |
| Ownership Interest | Freehold Strata |
| PID | 800-183-789 |
| More Details | |
| Additional Info | |
| Hidden Field | |
| Private Data | |
$300M+ closed by our agent network over the past year. Tour this home with a vetted Zealty agent. Only 1 in 10 applicants are accepted, none pay to be recommended, and every agent meets strict entry standards plus ongoing performance reviews.
| Date | Status | Price | Change |
|---|---|---|---|
| Year | Land | Impr. | Total | YoY% | Taxes |
Mortgage Calculator
The displayed rates are provided as guidance only, are not guaranteed, and are not to be considered an approval of credit. Approval will be based solely on your personal situation. You are encouraged to speak with a Mortgage Professional for the most accurate information and to determine your eligibility.
Advertising Disclosure: Mortgage services are provided by independent third-party advisors. Zealty.ca is a real estate portal and does not arrange mortgages or provide financial advice. The advisors listed here pay a flat marketing fee for advertisement space. Users are encouraged to conduct their own due diligence.

123 Mock Street
| Sold Price: | $850,000 |
| Sold Date: | - |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 3 |
| Bathrooms: | 2.5 |
| Floor Area: | 1,850 sqft |
| Price / SqFt: | - |
| Age: | - |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 26 |
| MLS® Number: | 12345678 |
| Distance: | - |

456 Example Avenue
| Sold Price: | $920,000 |
| Sold Date: | - |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 4 |
| Bathrooms: | 3 |
| Floor Area: | 2,100 sqft |
| Price / SqFt: | - |
| Age: | - |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 31 |
| MLS® Number: | 23456789 |
| Distance: | - |

789 Demo Road
| Sold Price: | $780,000 |
| Sold Date: | - |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 2 |
| Bathrooms: | 2 |
| Floor Area: | 1,650 sqft |
| Price / SqFt: | - |
| Age: | - |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 21 |
| MLS® Number: | 34567890 |
| Distance: | - |
3483 Adanac Street
| Asking Price: | $1,448,000 |
| Listing Date: | 2026-Feb-18 |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 4 |
| Bathrooms: | 4 |
| Floor Area: | 1,597 sqft |
| Price / SqFt: | $907 |
| Age: | 1 years |
| Land Size: | 0.09 ac. (4,026 sqft) |
| Days on Market: | 100 |
| MLS® Number: | R3091342 |
| Distance: | 157 m |
#1 3506 E Pender Street
| Asking Price: | $1,098,000 |
| Listing Date: | 2026-Apr-09 |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 3 |
| Bathrooms: | 3 |
| Floor Area: | 1,259 sqft |
| Price / SqFt: | $872 |
| Age: | - |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 50 |
| MLS® Number: | R3109248 |
| Distance: | 175 m |
#2 3635 Turner Street
| Asking Price: | $1,148,000 |
| Listing Date: | 2026-May-26 |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 3 |
| Bathrooms: | 4 |
| Floor Area: | 1,463 sqft |
| Price / SqFt: | $785 |
| Age: | - |
| Land Size: | 0.12 ac. (5,115 sqft) |
| Days on Market: | 3 |
| MLS® Number: | R3128433 |
| Distance: | 197 m |
#1 3635 Turner Street
| Asking Price: | $1,148,000 |
| Listing Date: | 2026-May-26 |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 3 |
| Bathrooms: | 4 |
| Floor Area: | 1,435 sqft |
| Price / SqFt: | $800 |
| Age: | - |
| Land Size: | 0.12 ac. (5,115 sqft) |
| Days on Market: | 3 |
| MLS® Number: | R3128429 |
| Distance: | 197 m |
#15 3428 Adanac Street
| Asking Price: | $938,800 |
| Listing Date: | 2026-May-19 |
| Maint. Fee: | $694 |
| Bedrooms: | 3 |
| Bathrooms: | 3 |
| Floor Area: | 1,366 sqft |
| Price / SqFt: | $687 |
| Age: | 31 years |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 9 |
| MLS® Number: | R3125656 |
| Distance: | 274 m |
Assessment and tax information is not available for this property.