| Pricing | |
| Asking Price | $1,458,890 |
| $1,093 |
| Home Details |
| Floor Area | 1,335 sqft |
| Age | Newly Built |
| Land |
| Land Size | 0.11 ac (5,000 sqft) |
| Land Frontage | 40 ft |
| Land Dimensions | 40 x 124.72 ft |
| Price per Land SqFt | $291.78 |
| Property Info |
| Property Type | Half Duplex |
| Bedrooms | 3 |
| Bathrooms | 3 |
| Ownership Interest | Freehold Strata |
| PID | 300-026-574 |
| More Details | |
| Additional Info | |
| Hidden Field | |
| Private Data | |
$300M+ closed by our agent network over the past year. Tour this home with a vetted Zealty agent. Only 1 in 10 applicants are accepted, none pay to be recommended, and every agent meets strict entry standards plus ongoing performance reviews.
| Date | Status | Price | Change |
|---|---|---|---|
| Year | Land | Impr. | Total | YoY% | Taxes |
Mortgage Calculator
The displayed rates are provided as guidance only, are not guaranteed, and are not to be considered an approval of credit. Approval will be based solely on your personal situation. You are encouraged to speak with a Mortgage Professional for the most accurate information and to determine your eligibility.
Advertising Disclosure: Mortgage services are provided by independent third-party advisors. Zealty.ca is a real estate portal and does not arrange mortgages or provide financial advice. The advisors listed here pay a flat marketing fee for advertisement space. Users are encouraged to conduct their own due diligence.

123 Mock Street
| Sold Price: | $850,000 |
| Sold Date: | - |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 3 |
| Bathrooms: | 2.5 |
| Floor Area: | 1,850 sqft |
| Price / SqFt: | - |
| Age: | - |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 26 |
| MLS® Number: | 12345678 |
| Distance: | - |

456 Example Avenue
| Sold Price: | $920,000 |
| Sold Date: | - |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 4 |
| Bathrooms: | 3 |
| Floor Area: | 2,100 sqft |
| Price / SqFt: | - |
| Age: | - |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 31 |
| MLS® Number: | 23456789 |
| Distance: | - |

789 Demo Road
| Sold Price: | $780,000 |
| Sold Date: | - |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 2 |
| Bathrooms: | 2 |
| Floor Area: | 1,650 sqft |
| Price / SqFt: | - |
| Age: | - |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 21 |
| MLS® Number: | 34567890 |
| Distance: | - |
#1 5737 Clarendon Street
| Asking Price: | $1,575,000 |
| Listing Date: | 2026-May-25 |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 4 |
| Bathrooms: | 4 |
| Floor Area: | 1,654 sqft |
| Price / SqFt: | $952 |
| Age: | 1 years |
| Land Size: | 0.11 ac. (4,633 sqft) |
| Days on Market: | 5 |
| MLS® Number: | R3127297 |
| Distance: | 596 m |
5405 Wales Street
| Asking Price: | $1,499,000 |
| Listing Date: | 2026-May-28 |
| Maint. Fee: | $475 |
| Bedrooms: | 3 |
| Bathrooms: | 3 |
| Floor Area: | 1,515 sqft |
| Price / SqFt: | $989 |
| Age: | 1 years |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 2 |
| MLS® Number: | R3129313 |
| Distance: | 622 m |
5407 Wales Street
| Asking Price: | $1,399,000 |
| Listing Date: | 2026-Apr-07 |
| Maint. Fee: | $456 |
| Bedrooms: | 3 |
| Bathrooms: | 3 |
| Floor Area: | 1,426 sqft |
| Price / SqFt: | $981 |
| Age: | 1 years |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 52 |
| MLS® Number: | R3108159 |
| Distance: | 622 m |
#1 2447 E 41 Avenue
| Asking Price: | $1,099,000 |
| Listing Date: | 2026-May-06 |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 3 |
| Bathrooms: | 3 |
| Floor Area: | 1,301 sqft |
| Price / SqFt: | $845 |
| Age: | - |
| Land Size: | 0.09 ac. (3,820 sqft) |
| Days on Market: | 23 |
| MLS® Number: | R3120616 |
| Distance: | 692 m |
#2 5221 Clarendon Street
| Asking Price: | $1,469,000 |
| Listing Date: | 2026-Apr-16 |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 3 |
| Bathrooms: | 4 |
| Floor Area: | 1,626 sqft |
| Price / SqFt: | $903 |
| Age: | 1 years |
| Land Size: | 0.09 ac. (3,957 sqft) |
| Days on Market: | 44 |
| MLS® Number: | R3112337 |
| Distance: | 911 m |
#202 5092 Slocan Street
| Asking Price: | $1,298,000 |
| Listing Date: | 2026-Feb-05 |
| Maint. Fee: | $459 |
| Bedrooms: | 3 |
| Bathrooms: | 3 |
| Floor Area: | 1,507 sqft |
| Price / SqFt: | $861 |
| Age: | - |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 113 |
| MLS® Number: | R3087272 |
| Distance: | 924 m |
Assessment and tax information is not available for this property.