







































| Pricing | |
| Asking Price | $1,298,000 |
| Price per Floor SqFt |
| $567 |
| Home Details |
| Floor Area | 2,289 sqft |
| Age | 1 year (2025) |
| Property Info |
| Property Type | Half Duplex |
| Bedrooms | 4 |
| Bathrooms | 4 |
| Ownership Interest | Freehold Strata |
| PID | 032-829-892 |
| More Details | |
| Additional Info | |
| Hidden Field | |
| Private Data | |
We'll connect you with a local agent to show you this home. All Zealty agents go through a strict selection process, and none pay to work with us.
| Date | Status | Price | Change |
|---|---|---|---|
| Year | Land | Impr. | Total | YoY% | Taxes |
Mortgage Calculator
The displayed rates are provided as guidance only, are not guaranteed, and are not to be considered an approval of credit. Approval will be based solely on your personal situation. You are encouraged to speak with a Mortgage Professional for the most accurate information and to determine your eligibility.
Advertising Disclosure: Mortgage services are provided by independent third-party advisors. Zealty.ca is a real estate portal and does not arrange mortgages or provide financial advice. The advisors listed here pay a flat marketing fee for advertisement space. Users are encouraged to conduct their own due diligence.
With Trusted South Surrey White Rock Agents

123 Mock Street
| Sold Price: | $850,000 |
| Sold Date: | - |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 3 |
| Bathrooms: | 2.5 |
| Floor Area: | 1,850 sqft |
| Price / SqFt: | - |
| Age: | - |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 26 |
| MLS® Number: | 12345678 |
| Distance: | - |

456 Example Avenue
| Sold Price: | $920,000 |
| Sold Date: | - |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 4 |
| Bathrooms: | 3 |
| Floor Area: | 2,100 sqft |
| Price / SqFt: | - |
| Age: | - |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 31 |
| MLS® Number: | 23456789 |
| Distance: | - |

789 Demo Road
| Sold Price: | $780,000 |
| Sold Date: | - |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 2 |
| Bathrooms: | 2 |
| Floor Area: | 1,650 sqft |
| Price / SqFt: | - |
| Age: | - |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 21 |
| MLS® Number: | 34567890 |
| Distance: | - |
#102 16623 18a Avenue
| Asking Price: | $1,298,000 |
| Listing Date: | 2026-Feb-10 |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 4 |
| Bathrooms: | 4 |
| Floor Area: | 2,184 sqft |
| Price / SqFt: | $594 |
| Age: | 1 years |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 105 |
| MLS® Number: | R3087181 |
| Distance: | 21 m |
#102 16612 18a Avenue
| Asking Price: | $1,298,000 |
| Listing Date: | 2026-Apr-16 |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 4 |
| Bathrooms: | 4 |
| Floor Area: | 2,299 sqft |
| Price / SqFt: | $565 |
| Age: | 1 years |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 39 |
| MLS® Number: | R3111173 |
| Distance: | 30 m |
#101 1810 165a Street
| Asking Price: | $1,299,000 |
| Listing Date: | 2026-Feb-10 |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 4 |
| Bathrooms: | 4 |
| Floor Area: | 2,228 sqft |
| Price / SqFt: | $583 |
| Age: | - |
| Land Size: | 0.13 ac. (5,600 sqft) |
| Days on Market: | 104 |
| MLS® Number: | R3088733 |
| Distance: | 45 m |
#102 1810 165a Street
| Asking Price: | $1,299,000 |
| Listing Date: | 2026-Feb-03 |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 4 |
| Bathrooms: | 4 |
| Floor Area: | 2,212 sqft |
| Price / SqFt: | $587 |
| Age: | - |
| Land Size: | 0.13 ac. (5,600 sqft) |
| Days on Market: | 111 |
| MLS® Number: | R3086438 |
| Distance: | 52 m |
#102 1820 165a Street
| Asking Price: | $1,199,000 |
| Listing Date: | 2026-Apr-28 |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 5 |
| Bathrooms: | 4 |
| Floor Area: | 1,973 sqft |
| Price / SqFt: | $608 |
| Age: | - |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 27 |
| MLS® Number: | R3117234 |
| Distance: | 54 m |
Assessment and tax information is not available for this property.