







$10,000on Mar 9, 2026
| Pricing | |
| Asking Price | $453,000 |
| Price per Floor SqFt | $416 |
| Taxes & Fees |
| Property Taxes | $2,342 |
| Maintenance Fee | $448 |
| Maint. Fee per SqFt | $0.41 |
| Home Details |
| Floor Area | 1,088 sqft |
| Age | 19 years (2007) |
| Property Info |
| Property Type | Apartment |
| Style of House | Contemporary |
| Bedrooms | 2 |
| Bathrooms | 2 |
| Ownership Interest | Condo/Strata |
| PID | 027-604-004 |
| More Details | |
| Additional Info | |
| Hidden Field | |
| Private Data | |
We'll connect you with a local agent to show you this home. All Zealty agents go through a strict selection process, and none pay to work with us.
| Date | Status | Price | Change |
|---|---|---|---|
| Year | Land | Impr. | Total | YoY% | Taxes |
Mortgage Calculator
The displayed rates are provided as guidance only, are not guaranteed, and are not to be considered an approval of credit. Approval will be based solely on your personal situation. You are encouraged to speak with a Mortgage Professional for the most accurate information and to determine your eligibility.
Advertising Disclosure: Mortgage services are provided by independent third-party advisors. Zealty.ca is a real estate portal and does not arrange mortgages or provide financial advice. The advisors listed here pay a flat marketing fee for advertisement space. Users are encouraged to conduct their own due diligence.
With Trusted South Okanagan Agents
| Year | Land | Impr. | Total | YoY% |
| 2026 | $0 | $400,000 | $400,000 | -1.5% |
| 2024 | $0 | $406,000 | $406,000 | -5.4% |
| 2023 | $0 | $429,000 | $429,000 | +23.3% |
| 2022 | $0 | $348,000 | $348,000 | +10.8% |
| 2021 | $0 | $314,000 | $314,000 | - |
Asking Price is 13.3% higher than Assessed Value (2026).
#406 3311 Wilson Street
| Asking Price: | $475,000 |
| Listing Date: | 2026-Apr-07 |
| Maint. Fee: | $461 |
| Bedrooms: | 2 |
| Bathrooms: | 2 |
| Floor Area: | 1,055 sqft |
| Price / SqFt: | $450 |
| Age: | 19 years |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 50 |
| MLS® Number: | 10382303 |
| Distance: | 0 m |
#205 3311 Wilson Street
| Asking Price: | $425,000 |
| Listing Date: | 2026-Apr-17 |
| Maint. Fee: | $461 |
| Bedrooms: | 2 |
| Bathrooms: | 2 |
| Floor Area: | 1,054 sqft |
| Price / SqFt: | $403 |
| Age: | 19 years |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 40 |
| MLS® Number: | 10383940 |
| Distance: | 0 m |
#401 3301 Skaha Lake Road
| Asking Price: | $360,000 |
| Listing Date: | 2026-Apr-21 |
| Maint. Fee: | $460 |
| Bedrooms: | 1 |
| Bathrooms: | 1 |
| Floor Area: | 858 sqft |
| Price / SqFt: | $420 |
| Age: | 18 years |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 36 |
| MLS® Number: | 10384360 |
| Distance: | 192 m |