| Pricing | |
| Asking Price | $1,275,000 |
| Price per Floor SqFt | $513 |
| Taxes & Fees |
| Property Taxes | $4,717 (2024) |
| Home Details |
| Floor Area | 2,485 sqft |
| Age | Newly Built |
| Land |
| Land Size | 0.07 ac (3,000 sqft) |
| Land Frontage | 30 ft |
| Land Dimensions | 30 x 100 ft |
| Price per Land SqFt | $425.00 |
| Property Info |
| Property Type | Half Duplex |
| Bedrooms | 6 |
| Bathrooms | 4 |
| Ownership Interest | Freehold Strata |
| PID | 300-026-586 |
| More Details | |
| Additional Info | |
| Hidden Field | |
| Private Data | |
We'll connect you with a local agent to show you this home. All Zealty agents go through a strict selection process, and none pay to work with us.
| Date | Status | Price | Change |
|---|---|---|---|
| Year | Land | Impr. | Total | YoY% | Taxes |
Mortgage Calculator
The displayed rates are provided as guidance only, are not guaranteed, and are not to be considered an approval of credit. Approval will be based solely on your personal situation. You are encouraged to speak with a Mortgage Professional for the most accurate information and to determine your eligibility.
Advertising Disclosure: Mortgage services are provided by independent third-party advisors. Zealty.ca is a real estate portal and does not arrange mortgages or provide financial advice. The advisors listed here pay a flat marketing fee for advertisement space. Users are encouraged to conduct their own due diligence.
With Trusted N. Delta Agents

123 Mock Street
| Sold Price: | $850,000 |
| Sold Date: | - |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 3 |
| Bathrooms: | 2.5 |
| Floor Area: | 1,850 sqft |
| Price / SqFt: | - |
| Age: | - |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 26 |
| MLS® Number: | 12345678 |
| Distance: | - |

456 Example Avenue
| Sold Price: | $920,000 |
| Sold Date: | - |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 4 |
| Bathrooms: | 3 |
| Floor Area: | 2,100 sqft |
| Price / SqFt: | - |
| Age: | - |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 31 |
| MLS® Number: | 23456789 |
| Distance: | - |

789 Demo Road
| Sold Price: | $780,000 |
| Sold Date: | - |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 2 |
| Bathrooms: | 2 |
| Floor Area: | 1,650 sqft |
| Price / SqFt: | - |
| Age: | - |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 21 |
| MLS® Number: | 34567890 |
| Distance: | - |
11397 85a Avenue
| Asking Price: | $1,299,000 |
| Listing Date: | 2026-May-19 |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 5 |
| Bathrooms: | 4 |
| Floor Area: | 2,495 sqft |
| Price / SqFt: | $521 |
| Age: | - |
| Land Size: | - |
| Days on Market: | 4 |
| MLS® Number: | R3126476 |
| Distance: | 105 m |
8549 111 Street
| Asking Price: | $1,299,000 |
| Listing Date: | 2026-Jan-15 |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 5 |
| Bathrooms: | 4 |
| Floor Area: | 2,229 sqft |
| Price / SqFt: | $583 |
| Age: | - |
| Land Size: | 0.14 ac. (6,000 sqft) |
| Days on Market: | 131 |
| MLS® Number: | R3079815 |
| Distance: | 617 m |
11663 89a Avenue
| Asking Price: | $1,348,890 |
| Listing Date: | 2026-Apr-02 |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 6 |
| Bathrooms: | 4 |
| Floor Area: | 2,524 sqft |
| Price / SqFt: | $534 |
| Age: | - |
| Land Size: | 0.08 ac. (3,380 sqft) |
| Days on Market: | 54 |
| MLS® Number: | R3105799 |
| Distance: | 951 m |
8237 110 Street
| Asking Price: | $1,398,000 |
| Listing Date: | 2026-Apr-15 |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 6 |
| Bathrooms: | 5 |
| Floor Area: | 2,698 sqft |
| Price / SqFt: | $518 |
| Age: | 1 years |
| Land Size: | 0.08 ac. (3,300 sqft) |
| Days on Market: | 39 |
| MLS® Number: | R3112619 |
| Distance: | 1.1 km |
8186 117 Street
| Asking Price: | $1,349,900 |
| Listing Date: | 2026-Feb-11 |
| Maint. Fee: | - |
| Bedrooms: | 6 |
| Bathrooms: | 5 |
| Floor Area: | 2,290 sqft |
| Price / SqFt: | $589 |
| Age: | - |
| Land Size: | 0.15 ac. (6,500 sqft) |
| Days on Market: | 102 |
| MLS® Number: | R3088977 |
| Distance: | 1.1 km |
Assessment and tax information is not available for this property.